Zadzwoń teraz! 501 066 606

5 sposobów na sprawdzenie samochodu przed kupnem

Zakup auta to jeden z ważniejszych wydatków, uwzględnianych w domowym budżecie. Z racji tego, że wymiana samochodu pochłania sporo środków finansowych, warto dokonać jej z rozwagą. Poznajcie 5 sposób na sprawdzenie samochodu przed kupnem.

Warsztat samochodowy Warszawa Mokotów, Auto serwis, Mechanika samochodowa, Wulkanizacja, Elektryka i elektronika samochodowa, Diagnostyka, Naprawa samochodów osobowych, Przechowalnia opon, Auto Elektryk Warszawa Mokotów

Sposób 1: karoseria

Stan lakieru jest bardzo dużym wyznacznikiem tego, że w przeszłości samochód mógł ulec wypadkowi. Wszelakie nierówności mogą świadczyć o próbie zamaskowania tego faktu przez kierowcę. Mogą być gdzieniegdzie miejsca zaszpachlowane, świadczące o kolizji drogowej. Nieoryginalny lakier można rozpoznać przez dokładne obejrzenie zagłębień i trudno dostępnych miejsc, na przykład pod uszczelkami. Nieoryginalne malowanie zwykle w tych miejscach nagle się kończy.

Sposób 2: porządek pod maską

O ile czystość silnika i innych elementów pod maską wydaje się pożądana, to przesadne wyczyszczenie niektórych części może świadczyć o próbie maskowania wad i nieszczelności. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli zostało to wykonane wybiórczo na pojedynczych elementach. Przykładowo: silnik jest tak wyczyszczony, że aż wypolerowany. Sytuacja taka może świadczyć o próbie ukrycia cieknących miejsc. Diagnostyka samochodowa Warszawa Mokotów, przeprowadzona w profesjonalnym warsztacie, pozwoli wykryć znacznie większą liczbę usterek, których kupujący może nie dostrzec.

Sposób 3: ślady rozkręcania

W miejscach wewnątrz pojazdu można czasami dostrzec próby rozkręcania niektórych elementów lub ich wymiany. Da się to rozpoznać szczególnie w przypadku ramek umieszczonych na wcisk oraz śrub osłanianych zaślepkami. Zwykle zostają po tym ślady podważania.

Sposób 4: stan szyb

To, czy szyby są oryginalne lub pochodzą z tego samego kompletu można poznać, porównując ich numery seryjne. Jeżeli szyby zostały wymienione, warto dowiedzieć się, dlaczego tak się stało.

Sposób 5: jazda testowa

Podczas jazdy testowej należy zwrócić uwagę na odgłosy wydawane przez silnik i układ wydechowy. Warto też zwrócić uwagę, czy podczas hamowania i przyspieszania kierownica pozostawiona bez trzymania nie skręca, a auto utrzymuje tor jazdy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM