Zadzwoń teraz! 501 066 606

Czy warto kupić auto z wyprzedaży?

Sezon wyprzedaży jest wyczekiwany również przez miłośników motoryzacji. Rabaty potrafią sięgnąć kilku tysięcy, a auta z końcówki rocznika stanowią nie lada gratkę. Oprócz atrakcyjnych cen, mamy możliwość zakupu nowego samochodu prosto z salonu. Takie wyprzedaże trwają około 3 miesięcy i przyciągają rzesz klientów. Czy aby na pewno wyprzedaże rocznika mają same plusy?

Warsztat samochodowy Warszawa Mokotów, Auto serwis, Mechanika samochodowa, Wulkanizacja, Elektryka i elektronika samochodowa, Diagnostyka, Naprawa samochodów osobowych, Przechowalnia opon, Auto Elektryk Warszawa Mokotów

Zalety kupna auta z wyprzedaży rocznika

Bez wątpienia największym plusem jest atrakcyjna cena. Rabaty zależą oczywiście od modelu samochodu. Im wyższa cena wyjściowa, tym większy upust dają sprzedawcy. Przykładowo jeśli udamy się w okresie wyprzedaży do salonu Jaguara możemy liczyć na rabat rzędu nawet 46 tysięcy złoty. Korzystną ofertę przygotował też producent koreańskiego Santa Fe, gdzie na 2.2 litrowego diesla, możemy liczyć na upust rzędu 12 tysięcy. Dilerzy często mają dwie opcje do zaoferowania klientom, oprócz korzystnych zniżek, proponują również pakiety korzyści. Często dostajemy również komplety opon, a także różnego rodzaju pakiety serwisowe w renomowanym warsztacie samochodowym. Każdą cenę możemy negocjować, ponieważ wielkie slogany reklamowe z ofertą stanowią tylko zachętę. Ostateczna cena zależy od naszych umiejętności negocjacyjnych. Dilerom zależy na szybkiej sprzedaży końca rocznika, by zrobić miejsce na modele dopiero schodzące z linii produkcyjnej, więc cena na fakturze zależy od porozumienia z klientem.

Wady kupna auta z wyprzedaży rocznika

Kupując auto z wyprzedaży rocznika, musimy mieć świadomość, że kupujemy auto o rok starsze. Wszystko to przez obowiązujące w Polsce prawo, które jest ewenementem na światowym rynku samochodowym. W dowodzie rejestracyjnym wpisywany jest bowiem tylko rok produkcji, a nie jak np w Niemczech pełna data. Ma to znaczący wpływ na szacowaną wartość pojazdu. Wyprzedaże rocznika mają również pewien haczyk, mimo początkowych dużych oszczędności, nie przełoży się to na finalny zysk. Przy krótkoterminowym używaniu auta, okazuje się, że początkowe korzyści redukuje utrata wartości danych egzemplarzy. Należy wziąć pod uwagę, że z roku na rok samochód będzie starszy, a jego przebieg będzie większy, co może skutecznie obniżyć jego wartość. Jeśli często zmieniamy samochody, wyprzedaże rocznika nie będą dla nas korzystną ofertą.

Wyprzedaże roczników mają swoje plusy i minusy. Dla osób przewidujących długie użytkowanie, będzie to zakup korzystny, po 6-7 latach wartość samochodu i tak drastycznie spadnie, więc o cenie przy sprzedaży zadecydują niuanse jak np. stan lakieru i podzespołów. Jeśli planujemy szybką zmianę zakupionego auta, więcej stracimy niż zyskamy, wynika to z tego, że teoretycznie już z salonu wyjeżdżamy modelem o rok starszym.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM