Zadzwoń teraz! 501 066 606

Plusy i minusy wyjazdu na wakacje własnym samochodem, a wynajętym?

Samochód w czasie wakacyjnego urlopu może okazać się bardzo przydatny. Pozwoli na wycieczki w zakamarki, które są mniej uczęszczane, ułatwi zwiedzanie okolicy i da niezależność. Do tej pory większość urlopowiczów udawała się na wakacje własnym samochodem, lecz obecnie coraz częściej wyjazdy czy to na same wakacje, czy na miejscu odbywają się wynajętym samochodem. Jedno i drugie ma swoje wady oraz zalety.

Warsztat samochodowy Warszawa Mokotów, Auto serwis, Mechanika samochodowa, Wulkanizacja, Elektryka i elektronika samochodowa, Diagnostyka, Naprawa samochodów osobowych, Przechowalnia opon, Auto Elektryk Warszawa Mokotów

Wybierając wyjazd wakacyjny własnym samochodem z pewnością zyskuje się wygodę. Niezależnie od tego, do jakiej miejscowości się dojeżdża i gdzie ma się bazę wypadową zawsze można wyjechać dalej, dojechać do interesujących miejsc czy nawet do plaży, jeżeli jest oddalona od miejsca zamieszkania. Własny samochód nie ogranicza, choć zmusza do zaplanowania wybrania miejsca z parkingami i zadbania o bezpieczeństwo samochodu. Minusami wyprawy swoim samochodem jest konieczność zabezpieczenia parkingu, wybór warsztatu samochodowego, jeżeli coś się stanie, jak również odwiedzenie mechanika przed wyjazdem, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dodatkowo niejednokrotnie kierowca przeżywa duży niepokój, że jego cenne auto stoi bez odpowiedniej opieki na obcym parkingu i może być celem dla złodziei samochodowych.

Wynajęcie samochodu jest obecnie coraz popularniejsze, gdyż pod wieloma aspektami jest bardzo wygodne. Przede wszystkim pozwala własny samochód zostawić bezpiecznie pod domem. Nie trzeba martwić się, że zostanie ukradziony w nieznanym otoczeniu. Dodatkowo wynajmowany samochód jest sprzątany i przechodzi przegląd przed wypożyczeniem, więc nie trzeba kłopotać się o to samodzielnie. W razie awarii to firma zadba o mechanika o znalezienie auto elektryka, bądź mechanika, który mógłby naprawić samochód. Jest to z perspektywy kierowcy bardzo korzystne, gdyż ewentualne usterki nie spędzają mu snu z powiek. Jednak takie zalety to nie wszystko, wynajęty samochód na wyjazd wakacyjny miewa swoje wady. Najważniejszą z wad są koszty. Wygoda wynajęcia auta jest kosztowna i trzeba dobrze zapoznać się z cennikiem firmy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM