Zadzwoń teraz! 501 066 606

Przegląd techniczny auta. Będą kolejne zmiany w przepisach

Każdy rok przynosi ogromne zmiany w przepisach dotyczących przeglądów technicznych aut. Ten rok również nie okaże się inny od poprzednich lat. Obecne zmiany dotkną każdego, zarówno użytkowników pojazdów, jak i stację kontroli pojazdów.

Warsztat samochodowy Warszawa Mokotów, Auto serwis, Mechanika samochodowa, Wulkanizacja, Elektryka i elektronika samochodowa, Diagnostyka, Naprawa samochodów osobowych, Przechowalnia opon, Auto Elektryk Warszawa Mokotów

Czym są spowodowane liczne zmiany przepisów?

To chyba najczęściej zadawane pytanie przez użytkowników różnego rodzaju pojazdów. Wszystkie zmiany mają konkretny powód – do niedawna były spowodowane wzrostem opłat. Obecnie dotyczy to obowiązku dostosowania krajowych przepisów do tych narzucanych przez Unię Europejską. To najczęściej główna przyczyna wprowadzania zmian w przepisach.

Czy wzrosną opłaty za badania techniczne?

Kwoty opłat za badania techniczne pojazdów gwałtownie wzrosną. Za badania samochodu osobowego z instalacją gazową zapłacimy 176 złotych, za samochód osobowy 126 złotych, natomiast za przegląd techniczny motorowerów i motocykli 75 złotych. To nie jedyne zmiany, jakie nastąpią w ramach płatności. Za badania techniczne będzie należało zapłacić już przed ich wykonaniem, a nie jak odbywało się to dotychczas po podbiciu dokumentów.

Co się stanie, jeżeli kierowca spóźni się z wykonaniem badań technicznych?

Ostre konsekwencje zostaną wyciągnięte, jeżeli termin badania zostanie przekroczony o 30 dni. Badania wykonane po terminie skutkują naliczeniem kwoty 252 złote, a to nie jedyne obostrzenie. Takie badania trzeba przeprowadzić w stacji kontroli prowadzonej przez Transportowy Dozór Techniczny. To również nie jest taka prosta sprawa, ponieważ przypada jedna stacja na całe województwo. Oczywiście, jeżeli po wygaśnięciu badań technicznych pojazdu kierowcę zatrzyma policja będzie wiązało się to z dodatkowymi konsekwencjami.

To tylko kilka z obostrzeń, jakie dotkną kierowców, a nowe przepisy uderzą również w stacje kontroli pojazdów. Takie miejsca czeka częstsza i dokładniejsza kontrola. Wszelkie przeglądy, które nie zostaną pozytywnie zakończone, będą wiązały się z dodatkowymi dokumentami do wypełnienia.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM