Zadzwoń teraz! 501 066 606

Cechy dobrego mechanika samochodowego

W czasach niedoborów kadrowych specjalistów technicznych dobry mechanik jest na wagę złota. Najlepsi specjaliści w swojej branży często mają grafik wypełniony na kilka tygodni do przodu. Po czym rozpoznać dobrego mechanika samochodowego?

Warsztat samochodowy Warszawa Mokotów, Auto serwis, Mechanika samochodowa, Wulkanizacja, Elektryka i elektronika samochodowa, Diagnostyka, Naprawa samochodów osobowych, Przechowalnia opon, Auto Elektryk Warszawa Mokotów

Punkt pierwszy: musi być profesjonalny

Dobry fachowiec powinien zdiagnozować problem krótko po obejrzeniu auta. Lepiej nie dopuszczać do sytuacji, w której zostawia się samochód mechanikowi, a ten stwierdza, że zdiagnozuje problem później. Może to sprzyjać sytuacjom nieuprawnionego zwiększania ceny usługi.

Punkt drugi: musi być terminowy

Awarie samochodów zwykle zdarzają się w najmniej sprzyjających okolicznościach – wtedy, gdy pilnie potrzebujemy auta. W sytuacji osób mieszkających poza miastem brak sprawnego pojazdu może sparaliżować rytm dnia całej rodziny – często uniemożliwiając swobodny dojazd do szkoły i pracy. Dlatego tak ważne jest, aby mechanik, u którego pozostawia się auto, wywiązywał się z terminów.

Punkt trzeci: powinien być życzliwy i uczciwy względem klienta

Nie jeden kierowca słyszał już opowieści o tym, jak to nieuczciwi mechanicy naciągają swoich klientów, wykorzystując ich słabą znajomość tematów technicznych. Godny polecenia mechanik (takich zatrudnia warsztat samochodowy na Mokotowie) powinien być profesjonalistą w swoim fachu, a przy tym osobą uczciwa i życzliwą względem klienta. Ten ostatni powierza mu jeden z cenników składników swojego majątku.

Punkt czwarty: powinien jasno informować klienta o cenie usługi

Dobry i uczciwy mechanik powinien po zdiagnozowaniu problemu dokonać jak najdokładniejszej wyceny. Jeżeli z jakichś powodów nie jest to możliwe lub fachowiec przewiduje, że po drodze mogą pojawić się dodatkowe koszty, powinien poinformować o tym klienta, najlepiej przed zamówieniem przez niego usługi. Wtedy obie strony mają klarowny obraz sytuacji, a właściciel auta wie, na jaki wydatek powinien się przygotować.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM